Jak zdobyć obserwatorów na Instagramie za darmo?

Stojąca w miejscu liczba obserwatorów na Instagramie to zmartwienie chyba każdego twórcy i firmy, którzy pokazują swoje usługi i produkty na Instagramie. Wiadome jest to, że im więcej osób nas obserwuje, tym więcej mamy potencjalnych klientów, którzy kupią u nas produkt lub zamówią usługę. Choć nie zawsze liczba obserwujących równa się ilości klientów, ale to temat na inny artykuł. Co można więc zrobić, by liczba follow systematycznie rosła? W tym poście poznasz moje tipy na wzrost liczby obserwujących oraz dowiesz się jakich metod unikać. Czytaj dalej.

Jak zdobyć obserwatorów na instagramie za darmo?

Nowi obserwatorzy na Instagramie za darmo

Nie da się zyskać nowych obserwujących na Instagramie za darmo, bo albo będziesz musieć zapłacić za nich pieniędzmi, albo swoim czasem. Poznaj darmowe metody na pozyskanie follow, darmowe, czyli takie, w których będziesz poświęcać swój czas.

Obserwatorzy na Instagramie — sposób darmowy:

  • Aktywność na swoim profilu — będziesz systematycznie udostępniać treści na swoim profilu na Instagramie, tyczy się to postów na feedzie (stronie głównej profilu) oraz na stories (relacjach).
  • Wartościowy content — dodawanie ładnych zdjęć, czy śmiesznych filmików na Instagramie, w obecnych czasach nie wystarczy. Twoje posty muszą wnosić jakąś wartość, dzięki której osoby chętniej zaobserwują Twój profil. Strategia to podstawa!
  • Daj się pokazać — udzielaj się na innych profilach, nawet u swojej konkurencji, dodawaj pod postami innych wartościowe komentarze, dzięki którym zaciekawisz innych na tyle, że wejdą na Twój profil i może zostawią follow.
  • Nagrywaj rolki — jest to idealny sposób na doarcie do osób, które Cię nie obserwują. Daj się odkryć!

Obserwatorzy na Instagramie — sposób płatny:

  • Reklama — bez problemu możesz włączyć reklamę na zasięg za pomocą Facebook Ads, możesz to zrobić z pozycji managera firmy na Facebooku (Meta Business Site) lub z pozycji samej aplikacji Instagram.
  • Opiekun Instagrama lub content manager — jeżeli nie masz czasu i/lub pomysłów na prowadzenie swojego profilu na Instagramie, znajdź osobę, której za to zapłacisz. Będzie ona systematycznie dodawać posty, tworzyć content, dzięki czemu ilość obserwujących będzie rosnąć. Przez kilka lat prowadziłam profile dla moich klientów, jeżeli nie wiesz, na czym polega praca content managera, napisz do mnie na Instagramie, a z chęcią Ci to wytłumaczę.

Sposoby na zdobycie obserwatorów na Instagramie, których NIE POLECAM:

  • follow za follow — najprościej mówiąc, zostawiasz masowo follow innym profilom oczekując, że go odwzajemnią. Ta metoda jest mało skuteczna, ponieważ najprawdopodobniej po cofnięciu follow u kogoś, ten zrobi z Twoim profilem to samo; nie trafisz na swoją grupę docelową, przez co zdobyci w ten sposób obserwujący nie będą się udzielać na Twoim profilu; Instagram może uznać takie działania za podejrzane i zablokuje Twoje konto lub nałoży bana (nie będziesz mógł dalej zostawiać follow, like lub komentarzy)
  • kupowanie followersów — chyba najgorsza ze wszystkich metoda, ponieważ wydasz pieniądze np. na 5 tys. fakowych (nieprawdziwych) followersów, którzy nic Ci nie dadzą, a jeszcze będą mogli zaszkodzić. Takie kupne konta nie udzielają się na Twoim profilu, nie zwiększą Ci sprzedaży. W bardzo łatwy sposób można będzie zobaczyć, że te profile nie są prawdziwe (brak zdjęć, dziwna nazwa, bardzo duża ilość kont obserwowanych), przez co prawdziwi klienci, będą mogli uznać Cię za kogoś niewiarygodnego lub niegodnego zaufania, a dodatkowo Instagram może uznać Twoje konta za szkodliwe lub z podejrzanym działaniem, w rezultacie czego konto zostanie zablokowane, a Ty stracisz i swój czas, swoją pracę i pieniądze.

Jak zyskać więcej follow na Instagramie? — podsumowanie

Jak widzisz, nie ma zupełnie darmowych sposobów na zdobycie obserwatorów na Instagramie, w każdym wypadku będziesz musieć zapłacić za nich albo pieniędzmi, albo swoim czasem. 

Pamiętaj jednak, że te działania to nie wszystko, aby obserwatorzy zostali na Twoim profilu na lata, należy na samym początku zadbać o swój profil. Zastanowić się nad jego celem, strategią, jaką ma nieść wartość, jakie rodzaje treści będziesz publikować i wiele innych rzeczy, które mają na to wpływ.

Jeżeli nie masz czasu na prowadzenie profilu na Instagramie, zatrudnij odpowiednią osobę na to stanowisko (ceny dobrych content managerów zaczynają się od 1000 zł miesięcznie za kompleksową opiekę nad kontem)

A jeżeli chcesz z sukcesem samodzielnie prowadzić swój profil, ale nie masz wiedzy, umów się do mnie na współpracę z opracowaniem strategii. Przygotuję dla Ciebie gotowy plan, wytłumaczę Ci podstawy działania Instagrama oraz będę monitorować Twoje samodzielne działania. Dzięki indywidualnej współpracy zdobędziesz wiedzę na lata! 

grafika karolina mija strony www

Jeśli jeszcze się nie znamy, to z tej strony Karolina. Z zawodu jestem projektantem graficznym. Obecnie wspieram kobiety w promowaniu ich biznesów na Instagramie. Na moim profilu pomagam Wam, uczę strategii, planowania postów oraz tworzenia grafik. Skupiam się na tym, co daje mi największą frajdę! Chcesz rozwijać swoją firmę na Instagramie? Świetnie trafiłaś! Napisz do mnie na Instagramie lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@karolinamija.pl

Podobne wpisy